„Zielona kultura w Gminie Głogów: edukacja i rozwój w Krainie Łęgów Odrzańskich” – to tytuł wniosku złożonego przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów, który w dniu 19 stycznia 2023 r. na posiedzeniu rady stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Kraina Łęgów Odrzańskich otrzymał dofinansowanie z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 32 250 zł.

previewW ramach realizacji projektu Centrum doposaży świetlice w urządzenia i różnorodne pomoce edukacyjne do prowadzenia atrakcyjnych warsztatów i zajęć. Sprzęt, który trafi do Gminy Głogów, to: duży nowoczesny monitor dotykowy, laptop z drukarką, ekran projekcyjny i projektor ultrakrótkoogniskowy, dwie pary gogli VR i mobilny system nagłośnieniowy. Uczestnicy świetlicowych zajęć już niedługo będą mogli korzystać z walizek ekobadacza, mikroskopów, przenośnych minilaboratoriów chemicznych, lornetek ornitologicznych, plansz i pakietów edukacyjnych o tematyce ekologicznej oraz z zabawek edukacyjnych, takich jak „Mały geniusz”. Centrum wzbogaci się też o duży zestaw gier planszowych. Dodatkowo zaplanowano osiem warsztatów przyrodniczo-ekologicznych „Zielono mi”, w których wezmą udział dzieci i młodzież, a także seniorzy z terenu Gminy Głogów. Zajęcia prowadzone przez przyrodników będą połączone z wyjściem w teren, tak aby aktywnie poznawać przyrodnicze ciekawostki naszej małej ojczyzny.

preview

Wniosek został złożony w ramach naboru „Wzmocnienie kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych”, ogłoszonego przez stowarzyszenie LGD Kraina Łęgów Odrzańskich. Całkowita wartość projektu to 50 689 zł.